Industrial vacuums guide

Odkurzacze Przemysłowe:  poradnik

Odkurzacz przemysłowy to urządzenie służące do ogólnego sprzątania w środowisku przemysłowym, a także do wielu innych bardziej specyficznych zastosowań, niekoniecznie związanych z prostym sprzątaniem.
Jest wiele rodzajów odkurzaczy przemysłowych. Gdy wymaga tego sytuacja, można je zmodyfikować lub stworzyć je specjalnie dla określonej aplikacji, w której mają być zastosowane. Najpopularniejsze kategorie odkurzaczy to:
 • Odkurzacze warsztatowe (profesjonalne)
 • Odkurzacze do pracy na sucho i na mokro
 • Kompaktowe odkurzacze jednofazowe
 • Jednofazowe odkurzacze przemysłowe do ciężkich zastosowań
 • Trójfazowe odkurzacze przemysłowe
 • Trójfazowe odkurzacze przemysłowe do  ciężkich zastosowań HEAVY DUTY
 • Odkurzacze wysokiego podciśnienia
 • Odkurzacze przemysłowe do zbierania oleju i wiórów
 • Odkurzacze przemysłowe zasilane sprężonym powietrzem
 • Odkurzacze przemysłowe z certyfikatem ATEX do stref zagrożenia wybuchem
 • Odkurzacze przemysłowe przeznaczone do stałego odbioru z maszyn (OEM)
 • Odkurzacze do ciągłego odzysku lekkich odpadów (skrawków)
 • Centrale systemy odkurzania
 • Odciągi pyłów i oparów
Commercial vacuum cleaners
PHARMA 3533 XXX - VACUUM CLEANER FOR GENERAL CLEANING IN THE CHEMICAL AND PHARMACEUTICAL SECTOR

Odkurzacze warsztatowe (profesjonalne)

Te odkurzacze są zwykle wykonane ze stali lub tworzywa sztucznego o niskiej jakości i grubości. Można je znaleźć w dużych sieciach handlowych i nadają się do bardzo okazjonalnego użytku lub hobby. Nie są zalecane do żadnych zastosowań typowo profesjonalnych ani przemysłowych, ponieważ ze względu na ich bardzo niską zdolność filtrowania, filtry natychmiast się zapychają (nawet z powodu grubszego pyłu), niszcząc odkurzacz nieodwracalnie.
Wet & dry vacuum cleaners

Odkurzacze do pracy na sucho i na mokro

Odkurzacze do pracy na sucho i na mokro nadają się do jednoczesnego zbierania pyłów, ciał stałych i cieczy. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub stali. Firma Delfin posiada linię odkurzaczy do płynów i pyłów dostępnych zarówno w wersji malowanej proszkowo, jak i nierdzewnej AISI 304 lub 316 (wymagane zwłaszcza w przemyśle spożywczym, chemicznym lub farmaceutycznym). Odkurzacz na mokro i na sucho firmy Delfin jest idealnym narzędziem do sprzątania. Dzięki dużej wytrzymałości i związanej z tym niezawodności te odkurzacze stanowią bezpieczną inwestycję dla każdej firmy.
Pneumatic conveyors for chemical-pharmaceutical powders

Kompaktowe odkurzacze jednofazowe

Jednofazowe, kompaktowe odkurzacze przemysłowe firmy Delfin to prawdziwe urządzenia przemysłowe. Zbudowane ze stali lakierowanej proszkowo lub stali nierdzewnej, mogą być wyposażone w 1, 2 lub 3 jednofazowe silniki elektryczne typu by-pass, z niezależnymi włącznikami, które umiejscowione są w stalowej głowicy, zawierającej materiał pochłaniający dźwięk, redukujący hałas wytwarzany podczas pracy do minimum. Można je stosować w dowolnym sektorze przemysłu, do odzyskiwania cząstek drobnego pyłu po zbieranie ciężkich materałów stałych.
Heavy-duty single-phase industrial vacuum cleaners

Jednofazowe odkurzacze przemysłowe do ciężkich zastosowań

Definiujemy jednofazowe odkurzacze przemysłowe do ciężkich zastosowań jako te o pojemności zbiornika na odpady od 50 do 100 litrów. Różnią się od poprzedniej kategorii większymi wymiarami i możliwością działania w najtrudniejszych warunkach.
Wytrzymały jednofazowy odkurzacz przemysłowy firmy Delfin ma klasyczny ciemnoszary kolor i może być wyposażony w dwa lub trzy silniki by-pass.
 
Three-phase industrial vacuum cleaners

Trójfazowe odkurzacze przemysłowe

Solidny, wydajny i mocny trójfazowy odkurzacz przemysłowy jest wyposażony w turbinę o mocy od 2,2 do 5,5 kW. Charakteryzuje się dużą powierzchnią filtra i zbiornikiem na odpady o pojemności od 50 do 100 litrów. Odkurzacz, który w asortymencie firmy Delfin reprezentowany jest przez 4 modele linii DG EXP, może być również stosowany jako jednostka ssąca w małych centralnych systemach odkurzania, w połączeniu z separatorami wstępnymi lub zbiornikami typu HOOPER.
Prawdziwą siłą tego rodzaju odkurzacza przemysłowego jest jego niezawodność. W rzeczywistości firma Delfin wyposaża swoje odkurzacze przemysłowe tylko we włoskie, niemieckie lub amerykańskie turbiny bocznokanałowe, które zapewniają dużą wydajność, nawet w ciągłych i bardzo ciężkich pracach. Ponadto zastosowane turbiny nadają się do pracy ciągłej i mogą pracować bez problemów nawet 24 godziny na dobę (w takich przypadkach zaleca się zastosowanie zaworu bezpieczeństwa, który chroni turbinę przed przegrzaniem, umożliwiając jej praktycznie pracę w nieskończoność).

High power three-phase industrial vacuum cleaners

Trójfazowe odkurzacze przemysłowe do ciężkich zastosowań

Wysocewydajne odkurzacze przemysłowe uwalniają się od prostej koncepcji „odkurzacza” i stają się urządzeniami do przenoszenia materiałów oraz transportu pneumatycznego. Dzięki swojej ogromnej mocy (turbiny do 25 kW) mogą w rzeczywistości przenosić pyły i ciała stałe o różnych właściwościach na dziesiątki lub setki metrów, a następnie rozładowywać je przez leje zsypowe czy separatory. Z tego właśnie powodu trójfazowe odkurzacze przemysłowe firmy Delfin serii Heavy Duty, są bardzo często używane jako jednostki główne w centralnych systemach odkurzania. Ze względu na dużą moc są one prawie zawsze połączone z systemami separacji wstępnej oraz lejami zsypowymi, które z kolei są projektowane i konstruowane w oparciu o konkretne potrzeby użytkownika końcowego.

High vacuum units

Odkurzacze wysokiego podciśnienia

Jednostki wysokiego podciśnienia stosuje się w celu zbierania ciężkiego pyłu lub ciał stałych (zwykle w postaci granulatu) wytworzonych podczas procesu produkcyjnego, zwykle w cementowniach, stalowniach, górnictwie i innych gałęziach przemysłu ciężkiego. Zastosowanie tych jednostek ssących zwiększa wydajność produkcji, pozwala znacznie zaoszczędzić ilość osób uczestniczących w procesie sprzątania, jak i czas przestoju produkcji, jednocześnie zwiększając higienę w środowisku pracy. Ponadto odbiór odpadów przynosi natychmiastowe oszczędności, ponieważ można je bezpośrednio przywrócić do procesu produkcji. Przemysłowe jednostki wysokiego podciśnienia są w rzeczywistości zaprojektowane do odzyskiwania dużych ilości ciężkich materiałów, również tych o dużych rozmiarach.
Niesamowita skuteczność tych urządzeń pozwala na szybki zwrot tej inwestycji, który uzyskany jest ze znacznych oszczędności pod względem zasobów siły roboczej oraz czasu. Jednostki firmy Delfin zbudowane są na stabilnej stalowej konstrukcji, która chroni pompę próżniową oraz cały układ mechaniczny, prosto i jednocześnie skuteczne. To wszystko gwarantuje absolutną niezawodność tych niesamowitych odkurzaczy przemysłowych.

Industrial vacuum cleaner for oil and shavings

Odkurzacze przemysłowe do zbierania oleju i wiórów

Odkurzacze przemysłowe stworzone do odzyskiwania oleju z wiórów metalowych i maszyn tnących, które są szeroko stosowane w przemyśle mechanicznym, motoryzacyjnym czy tworzyw sztucznych. Urządzenia te są w stanie szybko odzyskać duże ilości oleju (chłodziwa) zmieszanego z wiórami metalowymi bezpośrednio ze zbiorników (wanien) obrabiarek CNC lub innych maszyn używanych przy obróbce tworzyw sztucznych. Po odzyskaniu olej jest filtrowany przez filtr siatkowy, który zatrzymuje wióry do wielkości około 1,5 mm. Po tej pierwszej fazie filtracji olej przechodzi przez filtr polipropylenowy o wydajności 300 mikronów (opcjonalnie 100 mikronów), a następnie osadza się w zbiorniku o pojemności od 100 do 700 litrów (w zależności od modelu). Zebrany olej może być natychmiast ponownie wprowadzony do maszyn i cyklu produkcyjnego poprzez potężną i niezależną pompę, która opróżnia nawet najwięszy zbiornik w przeciągu kilku sekund.
Odkurzacze przemysłowe firmy Delfin do oleju i wiórów z serii Tecnoil dają użytkownikowi możliwość wielokrotnego wykorzystania oleju czy chłodziwa, skracając czas czyszczenia zbiorników oraz oszczędzają pieniądze przesuwając czas kolejnej wymiany oleju na nowy .

Pneumatic vacuum cleaner

Odkurzacze przemysłowe zasilane sprężonym powietrzem

Odkurzacze zasilane sprężonym powietrzem firmy Delfin pracują poprzez zastosowaną jedną lub kilka zwężek Venturiego. Te zwężki nie mają ruchomych elementów elektromechanicznych, dlatego są wyjątkowo niezawodne i trwałe. Firma Delfin zaleca tego typu odkurzacze do pracy, zwłaszcza w stoczniach, na statkach czy platformach wiertniczych, gdzie zasilanie powietrzem jest lepsze i bezpieczniejsze od energii elektrycznej. Odkurzacze pneumatyczne gwarantują doskonałe osiągi i zdolność do ciągłej pracy, nawet 24 godziny na dobę.

Vacuum cleaners for fixed extraction on machines (OEM)

Odkurzacze do stałego odbioru z maszyn (OEM)

Sektory wytwarzające maszyny produkcyjne, od maszyn do pakowania po maszyny do cięcia aluminium, bardzo często muszą odzyskiwać małe ilości pyłu i / lub odpadów produkcyjnych (również złomu) bezpośrednio ze źródła ich powstawania w sposób ciągły.
Firmy te, znane jako producenci oryginalnego sprzętu (OEM), wymagają zatem kompaktowych i modułowych jednostek ssących, które muszą być również dostosowane siłowo do wymaganej wydajności dla konkretnego zastosowania. Jednostki firmy Delfin z linii DirectX są preferowanym wyborem wielu wiodących producentów maszyn przemysłowych, od maszyn do butelkowania po CNC.
Firma Delfin zasłużyła sobie na to dzięki bardzo wysokiej elastyczności oraz możliwości dostosowania się do konkretnych wymagań klientów, by stworzyć najlepszą możliwie jednostkę ssącą.

Vacuum cleaner for continuous recovery of waste and scraps

Odkurzacze do ciągłego odzysku lekkich odpadów (skrawków)

 

Jednostki ssące do ciągłego odzyskiwania lekkich odpadów (skrawków materiału, folii itp.) odróżniają się od większości odkurzaczy przemysłowych ich cylindrycznym kształtem. Urządzenia te są w rzeczywistości skonstruowane tak by zapewnić dużą wewnętrzną pojemność zbiornika na odpady, ponieważ są one głównie wykorzystywane do ciągłego odzysku skrawków i odpadów produkcyjnych na liniach pakujących czy maszynach włókienniczych. W rzeczywistości na tych maszynach skrawki są często paskami materiału, długimi i lekkimi, ale o większej objetości.
Te jednostki składają się z turbiny bocznokanałowej umieszczonej na dnie cylindrycznego korpusu, nad którą znajduje się siatka ochronna, podczas gdy pozostała część "cylindra" zawiera materiałowy, worek filtracyjny. Zbierany matriał zaciągany jest od góry, dzięki czemu worek wypełniamy w całości. Worek wypełniony odpadami można łatwo usunąć, opróżnić i wymienić.
Odkurzacze te gwarantują zatem działanie maszyn, do których są przyłączone, minimalizując przestoje, dzięki czemy zyskujemy natychmiastowe oszczędności.

Dust extraction vacuums

Odciągi pyłów i oparów

 
Wieloletnie doświadczenie i chęć dostarczenia urządzeń do jak największej liczby specjalistycznych zastosowań skłoniły firmę Delfin do opracowania pełnej gamy odkurzaczy i systemów odpylających. Od odciągu dymów spawalniczych po ekstrakcję i filtrację rozpuszczalników czy proszków, linia Airflow firmy Delfin pozwala użytkownikom znaleźć zawsze właściwe rozwiązanie dla ich konkretnych potrzeb. Ponadto firma Delfin projektuje i instaluje centralne systemy odpylania.
 
Centralized vacuum system

Centralne systemy odkurzania

Centralne systemy odkurzania umożliwiają sprzątanie, usuwanie i transport pyłu, proszków lub materiałów z jednego obszaru do drugiego, poprzez szereg rur (zwykle przymocowanych do ściany), gromadząc je i odprowadzając w wybranym punkcie.

PoproŚ o informacje

+