Odkurzacze przemysłowe z certyfikatem ATEX

Odkurzacz przemysłowy z certyfikatem ATEX musi posiadać pewne właściwości, by przeciwdziałać powstaniu jakiegokolwiek źródła zapłonu. Odkurzacz musi zapobiegać tworzeniu się elektryczności statycznej, a cel ten można osiągnąć, uwzględniając pewne elementy w konstrukcji, takie jak uziemienie, filtry antystatyczne, akcesoria do zbierania materiałów przewodzących, specjalne i certyfikowane silniki (by nie doprowadzić do ich przegrzania). Odkurzacze przemysłowe ATEX są skonstruowane tak, aby działały w pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami ATEX, zapewniając maksymalną ochronę.

Pyły o średnim ryzyku wybychu.
Odkurzacze przemysłowe z certyfikatem
ATEX 20 wewnątrz / ATEX 22 na zewnątrz urządzenia

 - oznaczenie Atex II 1/3D

Odkurzacze przemysłowe do stosowania w obszarach o średnim ryzyku wybuchu z powodu obecności potencjalnie łatwopalnych pyłów. Antystatyczne filtry klasy M, filtr HEPA H14, uziemienie i zbiornik ze stali nierdzewnej w standardzie, komponenty i silniki certyfikowane przez producenta. Wewnętrzna komora odkurzacza jest certyfikowana dla strefy 20.

Odkurzacze przemysłowe do pyłów łatwopalnych

Odkurzacze z certyfikatem Atex lub NRTL do zbierania pyłu łatwopalnego. Dostępne z systemem inertyzacji (neutralizacji) pyłu lub z wewnętrzną certyfikacją odkurzacza.

Poproś o darmową wycenę: